Expand search form
3 Μαΐου 2024

Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς

Αγαπητοί και αγαπητές γονείς κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του Σχολείου μας,

Τη Δευτέρα, 11 Σεπτεμβρίου 2023 θα χτυπήσει το πρώτο κουδούνι για τη νέα σχολική χρονιά. Παρακαλούνται οι μαθητές/τριες του Γυμνασίου Νυδριού να προσέλθουν στις 8.30 πμ χωρίς τσάντες, για την τέλεση του αγιασμού ο οποίος θα πραγματοποιηθεί στο προαύλιο του σχολείου χωρίς τη παρουσία γονέων. Την ίδια ημέρα θα δοθούν τα σχολικά βιβλία.

Επίσης, ειδικά για τα νεοεισερχόμενα παιδιά της Α’ Γυμνασίου, όπως μεριμνήσετε έγκαιρα και έως 30/9/23, για την προσκόμιση του Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή/τριας (ΑΔΥΜ), στο οποίο θα βεβαιώνεται από ιατρό ότι το παιδί σας μπορεί να συμμετέχει στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής και σε λοιπές αθλητικές δραστηριότητες στο Σχολείο. Προσοχή, σε περίπτωση αλλαγής της κατάστασης υγείας του παιδιού το ΑΔΥΜ επικαιροποιείται με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων. Είναι πολύ σημαντικό να μας ενημερώνετε σχετικά με πιθανό πρόβλημα (υγείας ή οτιδήποτε άλλο) αντιμετωπίζει το παιδί σας, ώστε να είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι σε περίπτωση που χρειαστεί.

Καλή σχολική χρονιά με υγεία και δημιουργία!

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου

Προηγούμενο Άρθρο

Εξυπηρέτηση Κοινού κατά τους Θερινούς μήνες

Κανονισμός Λειτουργίας Σχολείου