Expand search form
28 Απριλίου 2024

Εγγραφές μαθητών/τριών. Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2024-2025

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής των μαθητών/τριων της Γ’ τάξης Γυμνασίου στα Γενικά και Επαγγελματικά Λύκεια, για το σχολικό έτος 2024-2025, δείτε τα σχετικά έγγραφα και τη διαδικασία που απαιτείται.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.

Χρήσιμα:

Συνοπτικές Οδηγίες

Αναλυτικός οδηγός

Επιστολή προς τους γονείς

Υπεύθυνη Δήλωση

Σχετικό Έγγραφο

Η υπεύθυνη δήλωση θα πρέπει να συμπληρωθεί και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 22-04-2024 με γνήσιο της υπογραφής, είτε θεωρημένες μέσω gov. gr.

Σχετικός Σύνδεσμος για την έκδοση Υπεύθυνης δήλωσης μέσω gov.gr

Προηγούμενο Άρθρο

Εκπαιδευτική Επίσκεψη (Καβάλα – Ξάνθη)

You might be interested in …