Expand search form
4 Μαΐου 2024

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΑΜΥΝΑ

“ΟΙ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΑΣ”

Στο περιβαλλοντικό πρόγραμμα που αναλάβαμε ως Β’ τάξη του Γυμνασίου Νυδριού Λευκάδας,   προσπαθήσαμε να αναδείξουμε τις ομορφιές αλλά και τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο τόπος μας (σε μεγάλο και μικρό βαθμό). Ο σκοπός αυτού του προγράμματος είναι να βρεθούν λύσεις στα προβλήματα αυτά, ώστε να διορθωθούν και να δώσουμε μια πιο όμορφη εικόνα στον τόπο μας, απέναντι στους τουρίστες που τον επισκέπτονται αλλά και απέναντι στους ίδιους τους κατοίκους του αλλά και να προτείνουμε τρόπους ανάδειξης της φυσικής ομορφιάς που περιβάλλει την περιοχή μας καθώς και κάθε τι (πολιτιστικά μνημεία, δραστηριότητες και εκδηλώσεις, διαδρομές, γαστρονομία κ.α.)  που θα ελκύσει έναν νέο τουρίστα.

Έτσι αποφασίσαμε να φτιάξουμε ένα δικό μας blog στο οποίο,  θα αναρτούμε και θα δημοσιοποιούμε κάθε μας βήμα. Μπορείτε κι εσείς να το επισκεφτείτε.

Διεύθυνση Ιστοτόπου: http://per-diki-omada.webnode.gr

Καλό καλοκαίρι?. ραντεβού το φθινόπωρο

Προηγούμενο Άρθρο

Η Α΄Τάξη του Γυμνασίου Νυδριού στο 6ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας